KATEGORİLER

İLETİŞİM FORMU

Haberler

MEB Engelliler Taşıma ve İletme Sistemleri ile ilgili yazısı | 19.11.2015

 

 

 

Sayı : 16915068- 10-E. 11897989

Konu: Taşıma ve İletme Sistemleri

 

.......................... VALİLİĞİNE

(İl Millî Eğitim Müdürlüğü)

 

İlgi: a) Millî Eğitim Bakanlığı Özel öğretim Kurumlan Yönetmeliği.

b)     Özel Öğretim Kurumlan Standartlar Yönergesi.

c)     Türk Standartları Enstitüsünün 26/10/2015 tarihli ve 408605 sayılı yazısı.

 

Bilindiği üzere ilgi (a) Yönetmeliğin 11 inci maddesinin ikinci fıkrasında; ”(2) ek:RG-5/7/2014-29051) Binanın zemin katının dışında birden fazla katı bulunan kurumlarda veya binanın zemin katı dışında kurum açılacak binalarda asansör (Ek ibare: RG-23/7/2015-29423) veya engellilerin erişilebilirliğini sağlayan taşıma ve iletme sistemlerinin bulunması gerekir. Asansörün engelliler için Türk Standartları Enstitüsünün belirlediği standartlara uygun olması zorunludur.” hükmü ve ilgi (b) Yönergenin 10 uncu maddesinin yedinci fıkrasında ise “(7) Binanın zemin katının dışında birden fazla katı bulunan kurumlarda veya binanın zemin katı dışında kurum açılacak binalarda asansör (Ek ibare:Makam Oluru 18/08/2015-8163923) veya engellilerin erişilebilirliğini sağlayan taşıma ve iletme sistemlerinin bulunması gerekir. Asansörün engelliler için Türk Standartları Enstitüsünün belirlediği standartlara uygun olması zorunludur.” hükmü yer almaktadır.

 

Bu kapsamda özel öğretim kurumlarında engellilerin erişilebilirliğini sağlayan taşıma ve iletme sistemlerinin kullanılmak istenmesi halinde; kullanılacak taşıma ve iletme sistemlerinin ilgi (c) yazıda da belirtildiği üzere Türk Standartları Enstitüsünün belirlediği standartlara uygun olması veya "CE" sertifikasına sahip olması gerekmektedir.

 

Taşıma ve iletme sistemlerine ilişkin başvurular, kurum açma izni ile iş yeri açma ve çalışma ruhsatı almak üzere başvuran kurumlarda kurum açılış dosyalarında, mevcut kurumlarda ise taşıma ve iletme sistemini kullanmak üzere başvuruları sırasında taşıma ve iletme sisteminin seri numarasının yer aldığı satın alma faturası ile yapılacaktır. Ayrıca taşıma ve iletme sisteminin kurumda hizmete hazır durumda bulundurulması gerekmektedir.

 

Bilgilerinizi ve gereğini rica ederim.

 

Ali KARAGÖZ

Bakan a.

Genel Müdür V.

 

 

 

 

 

 


A+B+C SİSTEM HAVALI YATAK

Hastanızda oluşabilecek yara riskini ortadan kaldırır.Ortalama iki saat olan pozisyon verme süresini 10 saate kadar uzatır.


POZİSYON VEREN HAVALI YATAK

Hastanızı yatak yarası riskinden korumak için mutlaka kullanılmasi gereken bir üründür.Pozisyonlu havali yatak yatan bir hastaya her iki saatte verilmesi gereken pozisyon süresini ortadan kaldırır ve hem hastanın yara riski ortadan kalkar hem hastanın kendisi hemde bakan kişi için büyük rahatlık sağlar.


HASTA KARYOLASI

Evde bakim icin tercih edilen sağlam dayanikli ve kullanisli alman malı hasta karyolası.istanbul içi kurulum montaj ve kullanici egitimi ücretsiz olarak verilmektedir.Daha sonra oluşabilecek arızalar içinde teknik servis hizmeti deneyimli teknisyenler tarafından verilmektedir.


Hasta Karyolası-Yatağı Kiralama / Kiralık Hasta Karyolası

Kiralık Hasta Karyolası
Fiyatı :
Ürün Açıklaması

KİRALIK ALMAN MALI HASTA KARYOLASI
Baş, ayak ucu ve yükseklik ayarı kullanıcı  veya refakatçisi tarafından el kumandası ile yapılabilen 4 motorlu bir karyolamızdır. Karyolalarımız 140 kg. kadar hastalar için uygundur.Üzerinde hastalar için yüksekliği ayarlanabilen tutunma kolu mevcuttur.Bu kol üzerine istenildiğinde serum vs takılabilir ve bu yüzden görüntü kirliliğine yol açmaz.Ahşap görüntüsünden ötürü hastayı hastane psikolojisinden ve kullanılacak ortamıda  bir hastane odası görüntüsünden uzaklaştırır.
4 parça olarak nakil edilir ve en ağır parçası 20 kg dır.Bu sayede dar odalarda ve sık nakil gerektiren yerlerde bile çok rahatlıkla taşınır ve monte edilir  bu kolaylıkları  sayesinde hem ürün yıpranmaz hemde çok ekonomik  bir şelilde nakliyesi gerçekleşir.
37 cm e kadar yatak platformunu yere yakınlaştırabilirisiniz bu sayede istemsiz hareketleri olan bir kişi için de yataktan düşmesi,atlaması halinde bile zarar görmesini engellersiniz.Aynı zamanda yatak platformunu 117 cm e kadar yükseltebilirsiniz bu sayede hastanın bakımını kolaylaştıracağınız gibi bakımları esnasında bakımı yapan yardımcıya ve hastanıza en uygun pozisyonları vermiş olursunuz.Karyolamızın ağırlık merkezinde sertlik yumuşaklık ayarı mevcuttur bu sayede yatış yüzeyinizi istediğiniz şekilde ayarlayabilirsiniz ve kişiye optimum konfor sağlarsınız.El kumanda ünitesini üzerinde bulunan manyetik kilit ile yatağın tüm fonksiyonlarını kilitleyebilip açabilir bu sayede istemediğiniz kişilerin ürünü  kullanmasını engelliyebilirsiniz.
Bu elektrik kumandalı yükselme/alçalma fonksiyonu ile ayağa kalkmakta zorlanan bir kişiyi ayaklarını yere bastırarak oturur pozisyonda yükseklik tuşuna basmanız halinde kişinin ayağa kalkmasını son derece güvenli ve konforlu bir şekilde yapabilirsiniz.
Aynı zamanda istenildiğinde ayak platformunu dereceli olarak (20derece)ayarlayabilerek kişinin rahat edebildiği pozisyonda ayaklarının ve bacaklarının konumunu ayarlayabilirsiniz. 
4 yıl garantili 
bir üründür.Üzerinde ayrıca manuel olarak ayarlayabileceğiniz ayak/bacak dinlendirme aparatıda mevcuttur.
Sonuç olarak tüm dünyada yaşlı ve evde hasta bakımı kategorisinde bir çok ödül ve sertifikaya sahip olan orjinal Alman malı karyolamız ile yakınlarınıza maksimum konfor,maksimum destek ve maksimum bağımsızlık sağlarsınız.
Emsallerine göre oldukça ekonomik olan bu ürünümüze İstanbul içerisinde tüm nakliye ve montaj hizmeti firmamız tarafından sağlanırken katlanır ve 4 parça taşınabilme özelliği sayesinde tüm yurt içerisinde oldukça ekonomik bir fiyat ile sahip olabilirsiniz.

Bazı teknik özellikleri:
Ölçüler: En:102.3 x Boy:212.5cm                   
Maksimum güvenli yükleme:175kg
Maksimum kullanıcı ağırlığı: 140kg
Yükselme Mesafesi :37cm -80cm
Sırt açısı:0° - 70°
Ayak platform açısı:0° - 20°

 

alman hasta karyolası ,ahşap hasta karyolası ,alman malı hasta karyolası ,alman malı ahşap hasta karyolası ,hasta karyolası ,hastane karyolası ,elektrikli hasta karyolası ,dört motorlu hasta karyolası ,alman karyola  ,ahşap karyola ,ev tipi hasta karyolası ,hasta yatağı ,alman hasta yatağı ,hasta yatağı